یومی هوتراپی ( ماساژ درمانی)


در حال بارگذاری
30 اردیبهشت 1397
203 بازدید
۴۹۰۰ تومان
خرید

یومی هوتراپی ( ماساژ درمانی)

یومی هوتراپی یا ماساژ درمانی چیست؟

یومی هو به معنی “ریشه درمانی” یکی از روشهای درمانی کل نگر است که تمامیت انسان را مورد نظر قرار می‌دهند و مبدع آن آقای دکتر “ماسایوکی سایونجی” از انجمن طب پیشگیر ژاپن است. سابقاً شکل ابتدایی آن روشی بود به نام “دینوماساژو”

چنین سیستمی هم طب پیشگیری است هم طب پیش درمان است که به بدن این فرصت را می‌دهد تا خودش را بطور طبیعی و بدون استفاده از داروها و عوامل مصنوعی بازسازی کند. “یومی هو” یکی از روش‌های پارامدیکال است که به ریشه بیماریها و دردها می‌پردازد. پایه‌های عملکردی یومی هو بر اساس استئولوژی لگن و ستون مهره هاست. لگن از طریق عملکرد اشتباه ناحیه مفصل “ساکروایلیاک” دچار عدم تقارن گشته و ۲۶ مهره ستون فقرات را تحت تأثیر قرار می‌دهد. هرگونه عدم تقارن در استخوانهای اصلی لگن اعم از استخوان “ایلیاک” و “هیپ” که بوسیله تغییر در مفصل ایلیاک ایجاد می‌گردد را اصطلاحاً جابجایی لگن می گوییم.

این عارضه مستقیماً ستون مهره‌ها را دچار مشکل می‌کند.

بر اساس این بینش اکثریت مردم مبتلا به جابجایی لگن خاصره‌اند. این امر سبب ایجاد بیماریهایی از جمله کمردرد، دست یا پا درد، انحراف ستون فقرات، دردهای روده‌ای، انقباضات عضلانی، سردردهای مزمن، احساس خستگی و کسالت مفرط، افسردگی و…، می‌شود.

یومی هو با استفاده از ترکیبی از “ماساژ” و “جا انداختن مفاصل” اندامها را از انقباضات ماهیچه‌ها آزاد کرده و به از بین بردن رسوب‌های گرانولی عضله‌ها کمک می‌کند.

ماساژ درمانی

ماساژ درمانی نوعی درمان غريزيست كه هر كس مي تواند آن را فرا گيرد. هدف از نوشتن اين مقدمه شكوفا ساختن اين توانايی طبيعی در شماست. ضمناّ دانش ومهارتي را به شما می آموزد تا با آن بتوانيد اعضاي خانواده يا دوستان را موثر و كارآمد و بدون خطر ماساژ دهيد. ما از توانايي ذاتي لمس كردن براي تسكين درد در زندگي روزمره خود استفاده مي كنيم.

مثلاّ اگر به سردرد مبتلا شويم براي رهايي از تنش و درد به طور غريزي اطراف گردن و شقيقه خود را ماساژ مي دهيم. اگر به زانو يا آرنجمان صدمه برسد، اولين واكنش ما براي رفع درد مالش آن ناحيه است. كودكان هنگام دل درد دست خود را بر روي شكم مي گذارند يا آن را مالش ميدهند كه در نهايت به رفع درد مي انجامد. والدين براي اطلاع از حرارت بدن فرزندشان دست بر روي پيشاني او مي گذارند و محل دردناك و متورم كودك را بلافاصله ماساژ ميدهند.

قدرت شفابخش و التيام دهنده ماساژ حتي در مورد مشكلات عاطفي نيز مشهود است. براي اينكه به دوستان يا خويشاوندان آشفته و نگران خود  آرامش روحي دهيد، احتمالاّ آنان را در آغوش ميگيريد يا از روي ملاطفت بر شانه هايشان ضربه هاي آرامي مي زنيد و بدين ترتيب در موقع ضروري به آنها قوت قلب و اطمينان خاطر مي دهيد. جسم و ذهن نبايد دو كيفيت مجزا از هم پنداشته شوند. عوارض جسمي مانند سر درد يا خستگي دائمي اغلب مي تواند نمايانگر »آنچه در ذهن ما ميگذرد« باشد. سفت و منقبض شدن عضلات واكنشي در برابر خشم و اضطراب دروني است؛ و شل بودن آنها مي تواند بيانگر تن دادن ما به اتفاقات مختلف زندگي باشد. تمام عواطف و تجربيات زندگي ـ از زمان تولد، دوران كودكي، لذتها و دردها، شوكها، محروميتها، ترسها، غصه ها، خوشيها و چه بسيار چيزهاي ديگر تماماّ در درون جسم فيزيكي ما مدفون است.ماساژ وسيله بي نظيري است كه ما را قادر مي سازد تا از آنچه كه در عمق وجودمان ميگذرد آگاه شويم.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه

تاريخچه ماساژ

ماساژ چيست؟

آثار عمده ماساژ

انواع ماساژ

تعريف ماساژ

فوايد ماساژ

تأثيرات روحي ماساژ

يومی هو چيست؟

تاريخچه يومی هو

ويژگيهای ماساژ يومی هو

جايگاه ماساژ يومی هو در بين ورزشكاران

چگونه جابجايی لگن خاصره سبب بيماری مي شود؟

انحراف لگن خاصره چه اثراتی دارد

انحراف لگن خاصره موجب چه بيماريهايی مي شود؟

چگونه انحراف استخوان لگن خاصره را تشخيص دهيد؟

روش معاينه در يومی هو

واكنش بدن نسبت به يومی هو

تشخيص خشكی و جمود عضلات و مفاصل

آمادگي برای انجام يومی هو

كاربردهای درماني يومی هو

نرمشهای شفابخش يومی هو

اخطار در انجام بعضي تكنيكها

آناتومی تصويری

صد تكنيك ماساژ يومي هو

درباره کتاب

خرید

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.09149053914 شماره پشتیبانی تلگرام