پدر خوانده


در حال بارگذاری
4 اردیبهشت 1397
212 بازدید
۳۹۰۰ تومان
خرید

پدر خوانده

رمان پدر خوانده اثر ماریو پوزو مترجم حبیب الله شهبازی

پدرخوانده، نام رمانی پرفروش از ماریو پوزو است که در سال ۱۹۶۹ منتشر شد.

فیلم فرانسیس فورد کاپولا بر اساس رمان پدرخوانده ساخت تحسین شده ترین فیلم تاریخ سینماست که حادثه ای در روایت سینمای آمریکا به شمار می‌رود.

رمان پدر خوانده از نظر واقعی بودن داستان و ترسیم چهره‌های انسانی از اعضاء و سرکردگان مافیای آمریکا اهمیت دارد. پدرخوانده از پرفروش‌ترین کتاب‌های تاریخ نشر آمریکاست و در تاریخ نشر جهان نیز در رتبه‌های نخست قرار دارد. براساس این داستان، سری فیلم‌های بسیار مشهور و پرفروش پدرخوانده ساخته شده است.

فیلم سینمایی «پدرخوانده» را اکثر قریب به اتفاق علاقه‌مندان به هنر سینما دیده اند و اطلاع دارند که این فیلم با اقتباس از رمانی با همین نام نوشته ماریو پوزو ساخته شده است. «پدرخوانده» از جمله رمان های مهمی است که تصویری صحیح و صریح از فعالیت مافیا در آمریکا را به تصویر می کشد و به نوعی بخشی از میراث تاریخی این کشور است.

ترجمه فارسی از رمان «پدرخوانده» در سال ۸۸ توسط نشر افق به چاپ رسید. نسخه ترجمه، توسط حبیب الله شهبازی به فارسی بازگردانی شده بود. این ترجمه پس از یک نوبت چاپ، دیگر به چاپ نرسید و ظاهرا قرار است برای چاپ دوم آماده شود. شهبازی، «آخرین پدرخوانده» دیگر رمان ماریو پوزو را نیز به فارسی برگردانده که توسط همین ناشر به چاپ رسیده است. اما تنها یک رمان دیگر از پوزو به فارسی ترجمه شده که «مهاجر خوشبخت» است و با ترجمه فتح الله جعفری جوزانی و توسط نشر روزنه کار به چاپ رسیده است.

خلاصه رمان پدر خوانده

به دوستانت نزدیک باش به دوست دشمنانت نزدیک تر

پدر ویتو کورلئونه با شخصی در دهکده درگیر می شود و آن شخص به مافیا شکایت می برد. پدر راضی به زانو زدن در مقابل کدخدای محله مافیا نمی شود و او را در حضور مردم به قتل میرساند یک هفته بعد نیز جسد خودش را پیدا میکنند. تفنگچیان مافیا به دنبال ویتوی جوان به پرس و جو می افتند چون که احتمال می دهند او بعدها به خونخواهی پدر برخیزد. اقوام ویتوی ۱۲ ساله نیز او را مخفیانه به آمریکا می فرستند.

رمان پدر خوانده اثر ماریو پوزو

درباره کتاب

خرید
  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.09149053914 شماره پشتیبانی تلگرام