هاتایوگا سوامی نیرانجاناندا ساراسواتی


در حال بارگذاری
19 آبان 1396
231 بازدید
۳۶۰۰ تومان
خرید

هاتایوگا

هاتایوگا سوامی نیرانجاناندا ساراسواتی

کتاب هاتایوگا سوامی نیرانجاناندا ساراسواتی ترجمه استاد جلال موسوی نسب در سه جلد خدمت شما عزیزان معرفی میشود. يوگا ، پيوند دو فرهنگ آريايي و هندو است . آيين درويشي در خانقاه ها حافظ اسرار يوگا بوده است. به اين مناسبت مراسم بزرگداشتي برگزار گرديد كه سوامي ساتياناندا با لباس دروايش ايراني در آن گردهمايي حضور داشت .

“در این كتاب نقش ورزش یوگا در درمان بیماری‌های مختلف تبیین شده، همچنین تمرین‌های متعددی برای این منظور آموزش داده شده است .برخی بیماری‌ها عبارت‌اند از : بیماری‌های داخلی، دیابت، آسم، آرتریت، چاقی، بیماری‌های روانی، درد در ناحیه گردن و ستون فقرات، سینوس و سردرد، بیماری‌های چشم و بیماری‌های قلبی و فشار خون . در خصوص هر یك از حركت‌های یوگا، چگونگی انجام، دوره‌های تمرین و فواید تمرین نیز بیان شده است .از جمله این حركت‌ها می‌توان به : حركت ملخ، حركت كبری، حركت كمان، حالت شیر، حالت درخت و حالت ماهی اشاره كرد .”

مقدمه ای بر یوگا

یوگا یک دفینه پنھان شده در ویرانه ھای تاریخ کھن نیست.یوگا یک نیاز است, یک نیاز با ارزش برای مردم عصر حاضر و فرھنگ و تمدن آینده.

یوگا ھنر زندگی کردن است, دانشی است که باید با زندگی روزانه ھر فرد عجین شود زیرا که بر تمام جنبه ھای حیاتی,اعم از جسمی ,روانی و روحی تاثیر به سزایی دارد. یوگا ترکیبی است از واژه یوگ به معنی”اتحاد, بھم پیوستن”.این اتحاد در اصطلاح معنوی به زبان سانسکریت عبارتست از پیوند آگاھی خالص فردی با روح کیھانی.یوگا ایجاد کننده ھماھنگی و توازن بین جسم, روان و روح است.سیستم علمی-عملی یوگا این توازن را از طریق انجام تمرینات جسمی,تنفسی و مودرا ھا و قفل ھای انرژی و نظافتی و مراقبه تامین می کند.این تمرینات فرد را قادر می سازد تا به حقیقت واقعی بدن دست یابد.

علم یوگا با عمل کردن روی عوامل خارجی شخصیت و فیزیک بدن که برای بیشتر مردم قابل لمس است
آغاز می شود. عدم توازن در این سطوح سبب ایجاد اختلال در ارگانھا, ماھیچه ھا و اعصاب می گردد و
در انجام وظایف,مقابل ھم قرار می گیرند.به طور مثال ,وقتی سیستم غدد داخلی دچار اختلال می شود کارآیی این سیستم کاھش می یابدو علایم بیمار یآشکار می گردد.

ھدف یوگا ھماھنگ کردن سیستم ھای مختلف بدن است تا در پرتو آن شادابی و تندرستی کلی بدست آید.

اکثر مردم از ترس,اضطراب و بیماریھای عصبی که نتیجه استرسھا و فعل و انفعالات روزمره زندگی است رنج می برند.بدیھی است یوگا نمی تواند و چنین ادعایی ھم ندارد که بر ھمه این ناملایمات فردی
مسلط شود و بھبودی تمام سطوح بدن را برای افراد تضمین کند,اما با عبور از سطح ذھن و احساس روش ثابت شده ای ارائه می دھد تا تندرستی در بدن تحقق یابد.

سوامی شیواناندا پدر یوگای علمی عصر حاضر میگوید:

یوگا اتحاد و ھماھنگی اندیشه, سخن,کردار و عمل است یا ھماھنگی سر,قلب و دست است که ضمن انجام تمرین ھای یوگا بدست می آید. در سیستم یوگا اتحاد بین سطوح جسمی, ذھنی و احساسی توسعه می یابد و چگونگی تاثیر ھر سطحی بر سطح دیگر و چگونگی تعارض آنھا با یکدیگر آشکار می شود و سر انجام آگاھی به سوی درک زیرکانه حقیقت و ھستی سوق می یابد.

سیستم یوگا به شاخه ھای زیادی نظیر ھاتا,راجا,گیانا,کارما,کندالینی,مانترا و لایا یوگا تقسیم شده است که ھر کدام از شاخھ ھا بنا بر ھدفی که دنبال می کند به ذکر جزئیات پرداخته و ھر فرد می تواند متناسب خصوصیات فردی و نیاز شخصی راه مورد علاقه اش را انتخاب و دنبال کند.

کتاب هاتایوگا شامل 3 جلد است و 568 صفحه دارد.


خرید
  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.09149053914 شماره پشتیبانی تلگرام