دنیای جن ها و شیاطین


در حال بارگذاری
18 فروردین 1397
۲۰۰۰ تومان
خرید

دنیای جن ها و شیاطین

کتاب دنیای جن ها و شیاطین تالیف دکتر عمر سلیمان اشقر یکی از بهترین و جامع ترین کتب آشنایی با دنیای جنها و شیاطین تقدیم شما عزیزان میگردد.

گفتار نخست: جن چگونه موجودي است؟

جن، دنيايي جدا از دنياي انسان و فرشتگان دارد. وجه اشتراك جن با انسان، در نيروي عقل، درك و توانايي انتخاب راه هاي خوب و بد است. البته، جن در برخي امور، از جمله در اصل و نژاد، با انسان تفاوت دارد.

دنیای جن ها و شیاطین

دليل نام گذاري جن

اين موجود، به دليل پنهان بودنش از ديد مردم، به جن، يعني نامرئي، نام گذاري شده است. ابن عقيل مي گويد: جن به دليل پنهان بودنش از ديد مردم، جن ناميده شده است. به همين دليل، نوزادي كه در شكم مادر قرار دارد را  جنین مي گويند. بسياري از مردم امروز و گذشته، جن را ديده اند. هر چند بسياري از مردم، آن ها را ديده و صداي آن ها را شنيد هاند، اما ندانسته اند كه جن بوده اند، گمان ميكردند كه انسانهاي نامرئي يا فضايي هستند. ارزشمندترين و رايج ترين دليل در اين باره، مشاهده خود رسول الله ص است. رسول الله ص جن را ديده، با آن ها سخن گفته، آن ها را تعليم داده و قرآن را براي آنان تلاوت كرده است. در اين مورد، در جاي خودش سخن خواهيم گفت.

همچنین در برخی احادیث داریم که سگ و الاغ جنها را مشاهده میکنند. اين كه يك حيوان چيزهايي را ببيند كه از ديد ما پنهان است، شگفت آور نيست؛ دانشمندان ثابت كرده اند كه برخي موجودات زنده، توان ديدن چيزهايي را دارند، كه ما انسان ها قادر به ديدن آن ها نيستيم. براي نمونه، زنبور عسل اشعه ي ماوراء بنفش را مي بيند و به همين خاطر از پشت ابرها خورشيد را مي بيند و جغد نيز در تاريكي شب سياه، مي تواند موش را ببيند.

دنیای جن ها و شیاطین

جن و فرشته

هر كس به نوشتارهايي كه پيرامون جن و فرشته آمده است دقت كند، ميپذيرد كه ميان اين دو موجود، تفاوت هاي آشكاري وجود دارد. فرشته نيازي به خوردن و آشاميدن ندارد، از فرمان الله متعال سرپيچي نميكند و مأموريت خود را انجام ميدهد؛ اما جن، دروغ مي گويد، مي خورد، مي نوشد و سركشي پروردگار را كرده و خلاف دستور او، عمل ميكند. آري ، اين دو موجود از ما انسان ها پنهانند، چشم هاي ما توان درك آن ها را ندارند، ولي آن ها دو موجود از هم جدا هستند كه در ذات و صفات با هم تفاوت دارند.

حيوآناتي كه با شيطان زندگي مي كنند

از جمله حيواناتي كه جن و شيطان همراه آن ها است، شتر است. رسول الله ص مي فرمايند: (همانا شتر از شيطان آفريده شده است وپشت سر هر شتر، يك شيطان است.). به همين دليل، رسول الله ص، از خواندن نماز در خوابگاه شتر منع كرده است. از براء روايت شده است كه رسول الله ص فرمودند: (در خوابگاه شتر نماز نخوانيد؛ زيرا شتر از شيطان است و در محل زندگي و خوابگاه گوسفند نماز بخوانيد؛ همانا گوسفند موجب خير و بركت است).

از عبدالله بن مفضل، روايت شده است كه پيامبر ص فرمودند: (در محل زندگي و خوابگاه گوسفند نماز بخوانيد؛ اما در خوابگاه شتر نماز نخوانيد؛ زيرا شتر از شيطان آفريده شده است). اين احاديث، ديدگاه كساني را كه علت منع نماز در خوابگاه شتر را، نجاست و پيشاب آنها بيان كرده اند، رد مي كند. در مورد سخن رسول الله ص كه فرمودند: « سگ سياه شيطان است و اين كه شتر از شیطان آفریده شده است  :  از ابوالوفاء بن  عقيل سؤال شد: همه مي دانند كه سگ از سگ و شتر از شتر بوجود آمده است. در پاسخ گفت: اين در واقع نوعي تشبيه سگ و شتر به شيطان است؛ زيرا سگ سياه زيانش بسيار زياد و سودش بسيار اندك است و شتر درحمله كردن و سرسختي، مانند جن است. براي نمونه، اگر انسان، بسيار سرسختي و شرارت نشان دهد، مي گويند: فلاني شيطان است.

درباره کتاب

خرید

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.09149053914 شماره پشتیبانی تلگرام