استاد درون چگونه عمل میکند


در حال بارگذاری
6 دی 1396
173 بازدید
۴۰۰۰ تومان
خرید

استاد درون چگونه عمل میکند اثر هارولد کلمپ

کتابی که در پیش رو دارید با عنوان ” استاد درون چگونه عمل میکند؟ ” اثر هارولد کلمپ رهبر مذهبی اکنکار است. آقای هارولد کلمپ در کتاب “استاد درون چگونه عمل میکند؟” درباره فلسفه اکنکار و اِک صحبت میکند. اکنکار در واقع یک جنبش معنوی است که در سال ۱۹۶۵ در کشور آمریکا به وجود آمده است.

استاد درون ماهانتا است. او اِک (نیروی زندگی، روح الهی) را تدریس میکند که در واقع شرحی از اصل و طبیعت روح است. بخشی از خداوند که به منظور دستیابی به تجربیات معنوی به جهان (از جمله کره زمین) فرستاده میشود.

فهرست مطالب

زندگی پر موهبت

استادان ذن در اِک، برابری و بررسی زندگی گذشته

رویاها و اشیاء

یک قدم فراتر( تمرکز بر روی خداوند)

آیا زندگی یک قدم زدن اتفاقی است؟

استاد یشم

شعله آرام عشق

اگر خدا پایین می آمد

سطوح رویاها در زندگی روزانه

عشق چیزی با وقار است

استاد درون چگونه عمل میکند؟

رویاهای شما، منبعی از حقیقت

دانه طلایی

آرام گرفتن در بازوهای اِک

درباره نویسنده

هارولد کلِمپ (به انگلیسی: Harold Klemp) زادهٔ ۱۹۴۲ میلادی در ویسکانسین، ایالات متحدهٔ آمریکا، رهبر مذهبی اکنکار است. او صاحب عنوان ماهانتا (رهبر مذهبی) و استاد زندهٔ اِک شمرده می‌شود. اِکیست‌ها (پیروان اِکنکار) معتقدند او ۹۷۳مین استاد زندهٔ اِک است. او سومین آمریکایی‌ای است که از زمان بنیان‌گذاری این سازمان در ۱۹۶۵ میلادی توسط پال توئیچل، به این عنوان دست یافته‌است. نام مذهبیِ کلِمپ، با توجه به کتاب‌هایش و وب‌گاه رسمی اِکنکار، «وه زی» یا به‌صورت ساده‌تر «زی» است. او را با نام سری هارولد کِلمپ نیز می‌شناسند. در هند سری یک لقب سنتیِ احترام‌آمیز زبان سانسکریت است که برای اشاره به افراد برجسته استفاده می‌شود.

اکنکار

اکنکار (به انگلیسی: eckankar) جنبش معنوی جدیدی است که درسال ۱۹۶۵ در ایالات متحده بنیان گذاشته شد. این جنبش بر ممارست معنوی که ممارست کنندگان را به تجربه آنچه پیروانش «نور و صوت الهی» می‌نامند، قادر می‌سازد. تجربه شخصی از این نور و صوت معنوی (شابد) هدف اولیه این روش می‌باشد؛ و ادعا می‌کند که مسیر درونی شخصی، منحصربه‌فرد و فردی را به سوی فهم خود به عنوان روح و توسعه آگاهی بالاتر «هوشیاری» و خدا را فراهم می‌کند.

براساس واژگان شناسی اکنکارتوکی پا تو، اصطلاح اکنکار به معنی «همکاری با خدا» می‌باشد. این احتمال وجود دارد که از کلمهٔ پنجابی اکنکار (Ekankār) یا اک اونکار (Ik Oankār)، کلمه‌ای که برای اولین بار در شری گورو گرانت صاحب و یکی از نام‌های خداوند در دین سیک گرفته شده‌است. (کلمه اک یا ایک عدد یک در هندی، اردو و پنجابی (از ایکا سانسکریت) است. اکنکار از اکُنکار یا اک اونکار (سانسکریت اکا اومکآرا)، نامی برای خداوند گرفته شده که توسط گورو نانک بکار برده شده و اولین کلمه از مانترای مول (Mūl Mantra) که هر روز توسط سیک‌ها خوانده می‌شود می‌باشد. در الفبای گورموخی نوشته شده، یکی از دو نماد دین سیک است و به صورت نوشته یا رسم شده آن را می‌توان در کالاهای مربوط به سیک، وسایل نقلیه و همه عمارت‌های سیک و معابد گوردوارا (Gurdwāra) یافت. از ۱۹۸۵ پیروان اکنکار این طریقت را به‌عنوان آیین نور و صوت الهی توصیف کرده‌اند. قبل از ۱۹۸۵ اکنکار به‌عنوان علم باستانی سفر روح، علم آگاهی کلی و روشی از زندگی شناخته می‌شد. اک واژهٔ دیگری برای روح مقدس است که همچنین به‌عنوان جریان حیات صوتی، نیروی زندگی یا نور و صوت الهی شناخته می‌شود. دفتر مرکزی اکنکار در چانهاسن (Chanhassen)، مینه‌سوتا (جنوب‌غربی مینیاپولیس) قرار دارد. معبد اکنکار، کلیسای کوچکی در فضایی باز و ساختمان اداری و محوطهٔ معنوی اک در این مکان واقع شده‌اند.

درباره کتاب

خرید
  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید با ما تماس بگیرید.09149053914 شماره پشتیبانی تلگرام